piątek, 27 czerwca 2014

Maleńka Mania [*]

Maleńkie czarne kociątko zauważono wczoraj na ulicy - biegło, choć trudno to nazwać biegiem, na przednich łapkach, ciągnąc za sobą tylne. Z trudem dało się złapać - zresztą opisze to lepiej Ania, która je zobaczyła, złapała i przywiozła do lecznicy.


Kociątko jest maleńkie, nie ma chyba dwóch miesięcy. Dziewczynka. Mrucząca i śliczna - jakby trochę plaskata mordka, jakby bardziej puchate futerko. Ma niewładne tylne łapeczki i ogonek, Bardzo wnikliwie badali ją wet i
rentgenolog, dopatrzyli się śladowej reakcji w jednej z łapek - tzn dopatrzyła się lekarka, rentgenolog kręcił głową. Na rtg nie widać uszkodzeń kręgosłupa ani złamań, może to tylko obrzęk rdzenia? W każdym razie próbujemy - maleńka została w lecznicy.


Jeśli będzie się samodzielnie załatwiać, jeśli coś drgnie z czuciem w łapkach - będziemy walczyć.

Jeśli nie……


Wiem, że są koty z taką niepełnosprawnością, że dzięki troskliwej opiece całkiem dobrze funkcjonują - ale my nie mamy możliwości, miejsca, warunków - na przyjęcie takiego kota….


Przepraszam za oschły ton - tak muszę, inaczej się rozryczę.

Wieczorem zajrzę do lecznicy, może już coś więcej będę wiedzieć.

I tradycyjnie - jeśli ktoś może i pomoże - to prosimy bardzo i bardzo będziemy wdzięczni - na Manię na konto FFA Łódź 71 1020 2313 0000 3802 0442 4040.

A jeśli ktoś zechce ofiarować jej dom / opiekę - prosimy o wiadomość.
Już nie ma na co czekać….  Koteczka umarła… Prawdopodobnie to zatrzymanie moczu trwało od wypadku, pewnie od środy, przy takim maleństwie kwasica ketonowa, nerki…. Reanimowali, nie udało się……..
Dlaczego nikt nie zainteresował się błąkającym się kociątkiem chwile wcześniej? Przecież na pewno widziało maleńką sporo osób….
Piszę dopiero dziś  -  Mania odeszła w piątek.
Ale w weekendy jestem poza zasięgiem telefonów i netu…..
Pozostało po koteczce gorzkie wspomnienie i rachunek…

2 komentarze:

  1. Dane do przelewu poproszę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękujemy, numer konta w tekście, pod koniec. Zdaje się, że mało widać, zaraz wytłuszczę

      Usuń