środa, 5 czerwca 2013

Jak Felusia została mamą - opowiada Edyta


Felusia została mamą. Znienacka.Znalazłam Małą Kluskę. 


Malucha porzucony przez matkę, zamkniętego w pomieszczeniu, bez możliwości wyjścia. Zabrałam rozwrzeszczanego brzdąca bez pomysłu na przyszłość, uniwerek, zamążpójście, domek na prerii. Po drodze do niewiadomodokąd wśród przeraźliwych wrzasków JEŚĆ, JEŚĆ, dzwoniłam do Ani, dzwoniłam Ewy i modliłam się do wszystkich świętych. Z pomocą dziewczyn i reszty świętych chyba też, został wykonany pierwszy przegląd techniczny – kocię dopiero otworzyło oczy, po umyciu mordki wygląda na zdrowe, trzeba karmić, ogrzewać i masować brzuszek.Udało się wymodlić DT.Tak się poukładały plany, że miałam Małą odwieźć wieczorem, później następnego dnia rano, w międzyczasie Mała na butelce, w kocach, w łazience.A Felusia chce właśnie do tej łazienki. Chce coraz bardziej. I bardziej.
Ponieważ dawałam Małej mleko, za którym Felusia przepada, zakładałam, że chce się dostać do jedzenia. Wyła pod drzwiami, waliła w nie łapą, wrzeszczała aż dostała chrypy, amok totalny. Wytrzymywałam te wrzaski, ale w końcu po którymś tam z kolei nakarmieniu Małej otworzyłam drzwi, tylko po to, żeby pokazać Felusi, że mleczka już nie ma.Ale nie o mleczko chodziło Felusi.
Felusia doszła do wniosku, że z całą pewnością urodziła. Przeniosła sobie Kluskę, wpakowała się razem z Nią do wymoszczonego kocem transportera. W ciągu kilku godzin Kluska została umyta i zaopiekowana. Przede wszystkim przestała wrzeszczeć z zimna i uzyskała kolor futerka. Felusia przejęła pełną kontrolę. Najciekawsze jest to, że przychodzi po mnie także w nocy i budzi mnie, kiedy tylko Kluska jest głodna.Felusia jest taka dumna i przejęta.
Historia Felusi : http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=36748&f=1&t=144837&start=0
Felusia i baby girl – fotostory.
Nowe zdjęcia Felusi i Kluski
2 komentarze:

  1. Cudowne są takie kocie przyjaźnie albo macierzyńska opieka nad sierotką.
    Co nowego u Klusi, czy znalazła domek?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kluska szuka domu, jest także w "szukają domu"

    OdpowiedzUsuń