wtorek, 21 kwietnia 2015

Nieoczekiwane skutki programu powszechnej sterylizacji 2015 .


napisała Czarna Mańka
Jedna z malutkich szkół podstawowych na obrzeżach Łodzi . Po lekcjach dwie czwartoklasistki rozmawiają na świetlicy . Pokazują sobie zdjęcia swoich zwierząt na telefonach . Podchodzi jeszcze jedna , „o ja mam taką kocicę „– pokazuje zdjęcia i dodaje „ ona będzie miała kociaki „ . Malutka okrąglutka dziewczynka natychmiast nastawia uszy „ o macie hodowlę ? pyta . Nie to zwykły dachowiec ? Oj jak fajnie będziesz miała w domku prawdziwe stado a nie jedną koteczkę . Coś ty zgłupiała , one by nam całe mieszkanie zniszczyły , jak podrosną pójdą do adopcji . Fajnie , że macie już chętnych na kociaki . Nie mamy , jak się urodzą to mama je wyda jak co roku . „Malutka dziewczynka drąży dalej temat , nie darmo czytają z braciszkiem blog dla dorosłych „ i kto tu mruczy „ a czasami w nocy pod kołdrą , forum miau.pl . Wszystko wie o ciężarnych kotkach i kociaczkach .
Pyta „ o znasz Panią Ewę Mrau , czy do cioci Joli je wydajecie ? Bo wiesz Pani Ewa to złapała z moją babcią naszego Jasieczka i ona jest w takiej fundacji , która zajmuje się kotami i wielką artystką . Ciocia Jola też leczy kotki i szuka im stałych domków i my u niej byliśmy z bratem . Fajne te koty a ile kapitalnych zabawek mają . A nie mama oddaje do schroniska . O jej i co roku tam oddajecie . Nie czasami są częściej ,  wiesz my oddajemy jak zaczną bardzo rozrabiać , bo te malutkie są strasznie miłe . Dziewczynka spokojnie pokazuje zdjęcia z forum małych koteczków szukających domków i tych strasznie chorych znalezionych na ulicy i działkach . Trwa zacięta dyskusja , wokół zbiera się coraz więcej dzieciaków , też wchodzą na miau.pl i forum . Jakiś duży chłopiec mówi - „ to straszne bo w Łódzkim schronisku jest bardzo dużo kotków , których nikt nie chce , a Wy jeszcze dokładacie nowe . Tak tylko co zrobić , ona wychodzi i przynosi młode w brzuszku . W ty momencie dziewczynce się coś przypomniało i pyta „ A dlaczego jej nie wykastrujecie , już by nie przynosiła kociaczków ? Jest taki program teraz w Łodzi i możecie zrobić kotce operację za darmo . Zapytam babci jak to załatwić i powiem Tobie jutro . Dzieci dalej oglądają zdjęcia bezdomnych kociaczków , aż Nauczycielka interweniuje .
Dyrekcja szkoły nie jest przyjazna zwierzętom , ma drzwiach wejściowych od dwóch lat wisi zakaz wstępu ze zwierzętami . Jesienią Dyrekcja nie zgodziła się na postawienie domków dla kotków wolno żyjących na boisku szkolnym . Domki są śliczne , zakupione styropianowe zostały obite deseczkami zupełnie tak jak te z zooplusa, są  z tarasami i daszkami pokrytymi papą . Teraz stoją w ogrodzie domu sąsiadującego z boiskiem szkolnym i tam mieszkają kotki . Pięknie zdobią ogród . Mili ludzie zgodzili się je tam postawić . Kotki boiskowe zostały wyłapane i wykastrowane , niestety wbrew woli Dyrekcji , Pani z fundacji je przywiozła i wypuściła , bo tu jest bezpiecznie . Rodzice żartują , że niedługo na drzwiach szkoły zawiśnie znak zakazu wejścia dla dorosłych , bo już oddzielono kratą mały korytarzyk do którego mają prawo wejść opiekunowie po dzieci od reszty szkoły .
Następnego dnia już rano dziewczynka pyta koleżankę , czy rozmawiała z mamą . Oczywiście rozmawiała i mama kategorycznie zabroniła jej kolegować się z taką niemoralną dziewczynką i rozmawiać o takich wstrętnych rzeczach jak kastracja . Jak to wstrętnych , a te biedne kociątka to jest piękne ? Nie będę z tobą rozmawiać , jesteś wstrętna - mama mówi , że Twoja rodzina to zboczeńcy – wrzeszczy ta druga . Ona nie wie co to znaczy , ale na pewno nic miłego – a Twoja to mordercy i sadyści odpowiada . No tego już za dużo , jak śmie ją obrażać , ją gwiazdę klasową – ta mała , gruba okularnica – no to buch ją ręką w policzek . Włączają się inni , dziewczynka jest bita i szarpana . Przez pierwsze cztery lata życia jadła głównie wysoko tuczące sterydy i trudno jej o idealną figurę . Jest wysportowana , 10 godzin tygodniowo na basenie od urodzenia , morderczego treningu z prywatną trenerką , treningi w klubie z babcią spowodowały , że jest silniejsza od rówieśników . W szkole jest spokojna i powolna , przyjaciół ma poza szkołą . Tu to doskonały kandydat na kozła ofiarnego .
W pewnej chwili coś w jej głowie zaskakuje , odwraca się momentalnie i sprawnymi prawie nie zauważalnymi ruchami rąk i nóg odrzuca od siebie agresorów . Krzyk ,leci krew z rozbitych nosów i warg , a ona bije . Za Carmen bez nóżek , wyrzuconą ciężarną  na mróz , za Sowę zaszczutą, pogryzioną i zapędzoną na drzewo , za Alę Śmierdziela , Ajlawyju , Maluchę i Fridę , Frida , Jasia i Pusię , za wszystkie okaleczone wyrzucone i skrzywdzone przez ludzi kotki . Przybiegają nauczyciele , ale nie łatwo jest obezwładnić dziewczynkę .
Wreszcie się udaje , stoi z dumną miną przez Dyrekcją . Jutro przyjdziesz z mamą do szkoły. Nikt nie pyta o przyczynę bójki , nie szuka winnych , No cóż jak wszędzie są ci ciemno i jasno niebiescy – jak w żarcie o szkole amerykańskiej , a ona zdecydowanie należy do tych wręcz granatowych . Mama nie może jest w Australii , O rodzice wyemigrowali za pracą – pyta Pani Pedagog z nadzieją , że zadzwoni do opieki społecznej , bo w szkole jest porzucone dziecko . Nie ona wyjechała służbowo będzie za trzy dni . To przyjdziesz z tatą . Dyrekcja wie , że Tatę można zastraszyć . Tata też nie może bo jest w Poznaniu i będzie za tydzień , może przyjść babcia .O babcia w żadnym wypadku , Dyrekcja ma już przykre doświadczenia , kontakt z babcią dziewczynki jest wyjątkowo niepożądany . To dziadek przyjdzie , zaraz po niego zadzwonię za 2 godziny będzie . O nie tylko nie dziadek , dopiero co była dyskusja z dziadkiem , o wiedzę jego wnuka dotyczącą odpowiedzialności mężczyzny za swoje postępowanie wobec kobiet . Nie chciałaby przeżyć tego ponownie . Wstrętny bufon podkreślający każdym słowem przepaść dzielącą zwykłe nauczycielki od wysoko utytułowanego pracownika naukowego i jak tu takiego pouczać i strofować . Wreszcie Pani Pedagog stwierdza – no to nie ma wyjścia wezwiemy policję . Dziewczynka nie potrafi ukryć radości , no tak mama chrzestna jej mamy , za pobicie ze szczególnym okrucieństwem bandziora okaleczającego kotkę i bijącego dzieci dostała przed wielu laty  : wyrok w zawieszeniu i zakaz wykonywania zawodu , teraz ma wspaniałą pracę za granicą i własny samolot .. No to ona też dostanie zakaz chodzenia do znienawidzonej szkoły . Dyrekcja tego nie wie , ale widzi radość na twarzy dziecka – no to podejrzane . Idź już na lekcje – później zdecydujemy , co z Tobą zrobić - mówi Dyrekcja .
W szkole jest monitoring , może lepiej obejrzeć na nim całą sytuację . Oglądają , no tak wredne dziecko , dopiero by było jakby to ktoś z policji to obejrzał . Dzieci bez nadzoru , nigdzie żadnego dyżurującego nauczyciela no i widać wyraźnie - ona się broniła . Jak śmiała tak bić i co teraz powiedzieć rodzicom tych pobitych dzieci ? O co taka awantura nikt nie zapytał ?
Dla dziewczynki to czas triumfu , na jej ławce lądują :gumy do żucia , czekoladki , lizaki od innych kozłów ofiarnych . Na przerwie otaczają ją dzieci z klas 4-6 z prośbą o informacje dot. powszechnej sterylizacji kotków . Cała szkoła żyje tą akcją . Pani od przyrody po lekcjach zapowiada na sali gimnastycznej pogadankę o bezdomności zwierząt i konieczności kastracji . Telefony , aż się grzeją od czytania blogu i forum – już nikt tego nie zatrzyma . Tylko Dyrekcja nie zgadza się na umieszczenie telefonów i adresów fundacji , z których można wziąć talony na sterylizację na szkolnej tablicy – to nic wszyscy sobie znajdą w internecie , ale wycieczek do schroniska dzieci nie odpuszczą . No i triumf całkowity – przewodniczący klubu karate pyta ją czy by nie chciała u nich trenować – o nie , mnie trenują najlepsi na świecie , nie mam czasu na amatorów . Nigdy nie zapomniała , jak trzy lata temu jej w klubie nie chcieli , bo taki słoń i ślimak się nie nadaje .
Czarna Mańka .
Mogę dołączyć skan uwagi dotyczącej tej sprawy : wydruk z dzienniczka elektronicznego z obniżoną oceną z zachowania i powodem jej obniżenia bo zdjęcia ze szkoły są nielegalne , jest zakaz fotografowania .

1 komentarz:

  1. Niestety takie sytuacje są częste. Ludzie nawet nie kastrują psów, gdy jedynym ratunkiem przed śmiercią w męczarniach jest poddanie ich operacji.

    OdpowiedzUsuń